Trend refinancovania bude posilňovať

862

Veľký záujem o spotrebiteľské úvery prežíva nárast a odhaduje sa, že tomu nebude inak ani v najbližšom období, za čo sa podpísali hlavne atraktívne a nízke úrokové sadzby bank, ale aj priaznivá situácia na trhu prace, kde rady nezamestnaných na úradoch práce sa zmenšujú a mzdy pomaly rastú. Na základe prieskumu banky o spotrebiteľských úveroch, ktorý zrealizovala agentúra 2muse v úvode roka, ľudia už začali reagovať na termíny ako „refinancovanie úverov“ či „konsolidácia pôžičky“ a využívajú ich čoraz častejšie. Očakáva sa, že tento trend bude len posilňovať.

Jedným z hlavných dôvodov je to, že klienti máju úvery a pôžičky, ktoré čerpali pred niekoľkými rokmi za úplne iných podmienok a úrokových sadzieb, aké ponuka trh dnes. Spotrebné úvery tvoria zhruba 16 % úverového trhu, preto sa očakáva, že trend refinancovania spotrebných úverov bude len rásť.

„Celkovo mali Slováci požičaných vo forme spotrebných úverov ku koncu marca 2016 viac než 4 miliardy eur. Z hľadiska splatnosti majú najväčší objem peňazí požičaných vo forme úverov so splatnosťou nad 5 rokov,“ hovorí Jana Glasová, analytička Poštovej banky.

Taktiež sa predpokladá, že záujem o spotrebiteľke úvery bude aj naďalej pretrvávať po zvyšok tohto roka.

Čo je to refinancovanie úveru alebo pôžičky?

Refinancovanie alebo prefinancovanie úveru znamená proces výmeny starej nevýhodnej pôžičky za výhodnejšiu podľa aktuálnych podmienok trhu. Refinancovať môžete všetky tipy pôžičiek alebo finančných záväzkov ako sú: kreditne karty, prečerpania účtu, spotrebne úvery, lízingy alebo hypotekárne úvery, ktoré sa refinancujú najčastejšie.

Výhody:

  • zníženie mesačnej splátky
  • aktuálne čiže výhodnejšie podmienky trhu
  • skrátenie doby splácania
  • výmena založenej nehnuteľnosti
  • zmena spoludlžníkov
4.9/5 - (15 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *