Štát nedokáže uspokojiť veľký záujem o študentské pôžičky

800

Pred nedávnom sme vás informovali o tom ako študentské pôžičky od štátu dostáva čoraz menej žiadateľov. Fond dostal od štátu menej finančných zdrojov a pre veľký záujem o študentské pôžičky nestíha požičiavať. Vysokoškolskí študenti aj tento rok máju šancu čerpať tisíce eur za zvýhodnených podmienok, avšak dnes je už takmer jasne, ze nie všetci sa k peniazom aj dostanú. Ak patríte do tejto skupiny, určite žiadosť o pôžičku neodkladajte a mali by ste ju poslať čo najskôr, pretože o pôžičky je veľký záujem.

Študenti si môžu od štátu požičať cez Fond na podporu vzdelávania do konca októbra. Vzhľadom na limitovaný objem financií pôžičku dostane len 50% žiadateľov. Fond dostal od štátu na pôžičky menej financií (pre akademicky rok 2,7 milióna EUR), ktoré alokuje podla skúsenosti iba pre vyše tisícku študentov. Záujemcovia môžu o študentské pôžičky žiadať už teraz.

Ako postupovať pri vypisovaní žiadosti o študentskú pôžičku

Cely postup je jednoduchý, študent navštívi oficiálny web Fondu na podporu vzdelávania www.fnpv.sk kde si stiahne žiadosť o pôžičku, ďalej ju vyplní v jednotlivých bodoch, následne potvrdí na svojej fakulte, že je študent a je zapísaný do príslušného ročníka. Žiadosť je možne osobne priniesť alebo odoslať poštou na fond.

Ak pochádzate z mnohopočetnej rodiny alebo poberáte dávky v hmotnej núdzi či sociálne štipendium treba to uviesť, to všetko vám môže pomôcť pri získaní pôžičky. Pôžičky sú bezúčelové, ale študenti ich využívajú predovšetkým na štúdium alebo na veci a poplatky súvisiace so štúdiom, prioritne sú to náklady na ubytovanie, cestovne, školné ale aj PC a tablety.

Minimálna výška pôžičky je 500 EUR až do 2300 EUR kde úrok pre tento rok predstavuje 0,89%. Netreba zabúdať, že aj keď je pôžička veľmi výhodná a lacná po skončení štúdia musíte svoj dlh splatiť.

4.9/5 - (13 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *