Úrokové sadzby hypoték atakujú historické minimá. Pozrite sa na aktuálne porovnanie

868

Realitná sezóna vrcholí a ľudia kupujú byty alebo stavajú rodinné domy. Ak rozmýšľate o vlastnom bývaní, musíte si v prvom rade vyriešiť otázku financovania.

Väčšina ľudí, ktorí nemajú vlastné finančné prostriedky, sa rozhodne kúpu alebo stavbu nehnuteľnosti prefinancovať hypotekárnym úverom. Banky sa tomu prispôsobujú a najmä na jar a jeseň spúšťajú pravidelne rozličné akcie s cieľom nalákať klientov na svoju hypotéku. My sme sa dnes pozreli na to, aké sú ich aktuálne podmienky.

UniCredit ponúka úrok pod 1 %, ale nebude to zadarmo

Najlepšiu úrokovú sadzbu na hypotéku na bývanie má aktuálne UniCredit Bank. Hypoúver Invest, ktorý má vo svojej ponuke, je možné získať s úrokom 0,99 %, čo je už aj pod psychologickou hranicou jedného percenta. Ešte pár rokov dozadu bol úrok na hypotéke bežne trojnásobne vyšší, takže sa jedná už aj na prvý pohľad o vynikajúcu ponuku.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Ak by ste ale chceli získať takto výhodnú hypotéku, nebude to tak úplne zadarmo. V prvom rade, musíte si zvoliť fixáciu úroku na 3 roky. V druhom rade, v úroku sú započítané zľavy za využívanie bežného účtu a kreditnej karty v banke. A v poslednom rade, úroková sadzba sa vzťahuje len na hypotéku, ku ktorej bude dojednané poistenie úveru.

OTP Banka a jej 1,20 %ročný úrok

Druhou najlepšou ponukou je hypotekárny úver z OTP Banky. otp HYPO úver, ako sa hypotéka nazýva, má síce vyššiu úrokovú sadzbu, ale na rozdiel od UniCredit Bank, tá sa vzťahuje na fixáciu až na 5 rokov. Dlhšiu dobu tak budete mať istotu výšky mesačnej splátky na rovnakej úrovni.

Aj v tomto prípade však musíte aktívne využívať účet v banke a poistiť si úver, pokiaľ chcete získať najnižšiu možnú úrokovú sadzbu. Pod pojmom aktívne využívanie účtu sa myslí realizovanie aspoň 3 bezhotovostných transakcií platobnou kartou mesačne, realizovanie aspoň 1 trvalého príkazu alebo inkasa mesačne a poukazovanie príjmu na účet aspoň vo výške 300 € mesačne.

VÚB hypotéka s garanciou

Zaujímavú ponuku má aj Všeobecná úverová banka. Pri 3 a 4 ročnej fixácii úrokovej sadzby si totiž môžete požičať hypotekárny úver na bývanie s úrokom 1,39 % ročne. Vybavenie je teraz navyše bez poplatku a banka ponúka aj preplatenie nákladov na znalecký posudok.

Ponuka banky je však zaujímavá ešte niečím iným a to špeciálnou garanciou. VÚB totiž v prípade hypotéky s 3 a 4 ročnou fixáciou úroku garantuje klientom, že ak do konca roka zníži úrok ponúkaný pre ostatných nových klientov, umožní toto zníženie úroku aj vám. Nestane sa vám teda to, že dnes si vybavíte hypotéku s úrokom 1,39 % p.a. a o mesiac začne banka ponúkať novým klientom výhodnejší úrok, zatiaľ čo na vás by „zarábala“.

ČSOB a ďalšie ponuky

S úrokom 1,40 % ponúka na hypotekárnom trhu svoj úver ČSOB. Hypotéku získate bez poplatku za spracovanie úveru a s možnosťou prefinancovať až 100 % hodnoty nehnuteľnosti. Banka k hypoúveru ponúka navyše zaujímavý darček v hodnote 60,50 € a to Úrazové poistenie vodiča, pri ktorom za vás uhradí prvé ročné poistné.

O niečo viac, konkrétne 1,45 % ročne, ponúka na svojom hypotekárnom úvere Tatra Banka. Táto sadzba sa vzťahuje na 1, 2 aj 3 ročnú fixáciu a banka ponúka k hypotéke tiež 100 % zľavu z poplatku za úver.

Hypotéku bez prekážok, čo je názov hypoúveru, ponúka za podobných podmienok aj Slovenská sporiteľňa. Tu je úrok od 1,49 % pri 1 ročnom fixe a aj tento úver získate bez spracovateľského poplatku. Na získanie takéhoto úroku však musíte splniť podmienky vernostného programu Výhodný súčet.

Chceli by ste vedieť, aké ďalšie akciové ponuky v prípade hypoték si pre vás banky prichystali? Využite k tomu našu hypokalkulačku. Nemusíte obiehať banky, ušetríte čas a získate prehľad aj najlepšie možné ponuky online. Rýchlo, bez starostí a pohodlne!

Skúste si vybaviť hypoúver s profesionálmi

Všetky tieto zaujímavé akcie ponúkajú banky klientom, ktorí prídu osobne na pobočku. Čo však možno väčšina z vás nevie, je fakt, že banky vedia svoje pôvodne tvrdé podmienky „zmierniť“ pod tlakom od profesionálov. Klient sa tak vie dostať k ešte zaujímavejším podmienkam alebo parametrom a ušetrí tak nemalé finančné prostriedky aj do budúcnosti.

Ak by ste mali záujem o nezáväznú ponuku, môžete vyskúšať nasledovný formulár. Za pár minút vášho času sa môžete dostať k hypotéke, o akej ste možno ani nesnívali. Všetko je bezplatné, pohodlné a rýchle – vyskúšajte to, nemáte čo stratiť!

4.9/5 - (8 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *