Hypotéka pre mladých má nižší strop maximálneho príjmu

3387

Ak plánujete v tomto roku brať hypotéku a máte menej ako 35 rokov mali by ste zbystriť pozornosť. Jednou z podmienok získania výhodnejšej hypotéky je maximálny príjem. Od začiatku tohto roku nesmie Váš priemerný plat presiahnuť hodnotu 1155,70€. Táto hodnota predstavuje 1,3 násobok priemernej mzdy na Slovensku. Keďže tretí kvartál minulého roku zaznamenal zníženie priemernej mzdy odrazilo sa to aj na hranici maximálneho príjmu žiadateľa o hypotéku pre mladých. Strop sa znížil z 1171,30€ na 1155,70€.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Do vášho priemerného platu sa počítajú aj odmeny. Banka bude posudzovať váš príjem za minulý kalendárny rok vrátane bonusov a odmien. Požiadať o hypotéku pre mladých môžete aj ako dvojica.  V tomto prípade sa posudzuje spoločný príjem partnerov, čiže suma priemerných príjmov nesmie presiahnuť hranicu 2311,40€.

Horná hranica príjmu sa upravuje štyrikrát do roka. Najvyšší strop zvykne byť v mesiacoch apríl – jún. V tomto období sa zohľadňuje priemerná mzda v poslednom kvartáli roka, kedy sa zvyčajne dostávajú koncoročné a vianočné odmeny.

Hypotéka pre mladých:

  • úroková sadzba pri tejto hypotéke je nižšia o 3% keďže 2% dotuje štát a 1% banka
  • príspevok vyplývajúci z hypotéky pre mladých môžete získať na maximálne 50 000€ a počas prvých piatich rokov splácania
  • hypotéku pre mladých môžete získať vo veku od 18 do 35 rokov
  • váš priemerný príjem nesmie prekročiť 1,3 násobok priemernej mzdy hospodárstva

Hypokalkulačka:

Ak vás zaujíma akou mesačnou sumou by ste splácali svoju hypotéku môžete si to vypočítať cez našu hypotekárnu kalkulačku. Stačí si odkliknúť voľbu „pre mladých“ a navoliť výšku sumy a dobu splácania. Vyplnenie formulára je nezáväzné a pripravenie ponuky je zadarmo:

4.9/5 - (13 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *