Hypotéka v predstihu už po podpise rezervačnej zmluvy

838

Ak plánujete kúpu bytu v projekte, ktorý ešte nie je dokončený nemusíte vyčkávať až na jeho dokončenie. Žiadosť o hypotéku môžete podať už v momente keď od predajcu obdržíte návrh rezervačnej zmluvy alebo návrh zmluvy o budúcej kúpnej zmluve. V niektorých prípadoch môže ubehnúť medzi podpisom rezervačnej zmluvy a kolaudáciou aj obdobie dvoch rokov. No starosti s čerpaním hypotéky do 6tich mesiacov si robiť nemusíte – šesť mesačné čerpanie pre developerske projekty neplatí.

Banky väčšinou nespoplatňujú hypotéky pre developerske projekty. Splácať hypotéky môžete po jej vyčerpaní. Ak by sa ešte pred čerpaním hypotéky zmenila situácia na trhu a znížili sa úrokové sadzby môžete požiadať o ich prehodnotenie. Alebo jednoducho úver nevyčerpať a požiadať o nový.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Čerpať môžete (v niektorých bankách) iba časť hypotéky. V prípade, že si do čerpania hypotéky stihnete niečo našetriť môžete čerpať iba sumu, ktorú aktuálne potrebujete a to bez dodatočných poplatkov.

Ak sa rozhodnete vybaviť si hypotéku už pred dokončením Vašej budúcej nehnuteľnosti nič nestratíte. Práve naopak. Výhoda zaistenia hypotéky bude na Vašej strane.

Vyskúšajte našu hypotekárnu kalkulačku

4.8/5 - (6 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *