Online produkty bánk prinášajú jednoduché porovnávanie

831

Banky veľmi rýchlo pochopili, že mobilne zariadenia zohrávajú dôležitejšiu úlohu nielen pri správe financií, ale aj poskytovaní finančných a poistných produktov a služieb. Rozvoj technológii a veľký trend presunu klientov smerom k mobilným zariadeniam a aplikáciám otvára bankám nové možnosti poskytovania úverov. Do povedomia ľudí sa čoraz viac dostavajú online pôžičky čo v praxi znamená, že žiadatelia môžu získať pôžičku aj bez návštevy priestorov banky. Očakáva sa, že tento trend bude len rásť a online produkty budú v ponukách bank zohrávať stále dôležitejšiu úlohu, čo pre klientov znamená, že v pohodlí domova si môžu okamžite zistiť podmienky a úrokovú sadzbu.

V ZUNO banke je napríklad možné požiadať o úver alebo jeho refinancovanie prostredníctvom online bankingu. „Ako podporný nástroj pre dodanie potrebných dokumentov máme vyvinutú mobilnú aplikáciu ZUNO Dokumenty,“ priblížil šéf vývoja produktov a elektronického bankovníctva ZUNO banky Miroslav Endresl. Mobile banking ZUNO banky ponúka klientom možnosť pomocou úverovej kalkulačky si overiť možnosť podania žiadosti o úver. „V krátkom čase však ZUNO plánuje v novej mobilnej aplikácii doplniť pre klientov viaceré funkcie, ako napríklad možnosť jednoducho načerpať predschválené navýšenie úveru,“ dodal Endresl.

ČSOB taktiež očakáva výrazne navýšenie využívania mobilných zariadení nielen na správu financií, ale aj predaj finančných produktov a služieb.  „V medziročnom porovnaní evidujeme významný rast záujmu klientov o spotrebné úvery poskytované cez digitálne kanály. Najvýraznejší, vyše trojnásobný rast, sme zaznamenali v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking,“ uvádza hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová. Ďalej uvádza, že až 15% klientov banky využíva práve online prostredie na vybavenie spotrebného úveru, pričom 10 % úverov bolo čerpaných bez návštevy banky.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Klienti ČSOB banky máju možnosť požiadať o spotrebný uver cez viacero kanálov a to priamo na pobočke, cez call centrum a taktiež aj web, elektronické bankovníctvo a aplikáciu ČSOB SmartBanking. Podla banky si žiadatelia tak môžu veľmi jednoducho vybaviť spotrebný úver cez internet v pohodlí domova. „Stačí, ak vyplní a zašle online žiadosť. Následne ho banka kontaktuje a telefonicky s klientom prekonzultuje detaily žiadosti a pripraví ponuku. Klient po preštudovaní podpíše jednoducho žiadosť elektronickým podpisom alebo za ním banka pošle kuriéra. O výsledku ho bude banka informovať do 24 hodín. V prípade schválenia bude klienta čakať pripravená zmluva na vybranej pobočke,“ spresňuje hovorkyňa banky Anna Jamborová.

Asi najväčšia výhoda online pôžičiek spočíva práve v tom, že klienti si vedia zistiť presne podmienky, ale hlavne úrokovú sadzbu a to okamžite, nakoľko niektoré banky tieto informácie uvádzajú až pri osobnej návšteve pobočky banky. Ďalšia výhoda je skôr logistická a to že online pôžičku si môžete „vyklikať“ kdekoľvek, aj na miestach kde sa pobočka banky nenachádza a taktiež kedykoľvek mimo otváracích hodín.

4.8/5 - (6 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *