Poštová banka Dobrá pôžička – recenzia

1233

Poštová banka bola vždy synonymom pre malú banku. Jej Dobrá pôžička je však spotrebný úver, ktorý porazí aj úvery najväčších bankových konkurentov na trhu.

Dobrá pôžička je klasický bankový spotrebný úver, ktorý sa dá využiť prakticky na čokoľvek. Chcete si požičať napríklad na kúpu auta, na rekonštrukciu bývania, modernizáciu domácnosti alebo na dovolenku? Žiaden problém. Navyše, úroky na pôžičke sú jedny z najnižších v histórii a tak si môžete požičať úver so sadzbou už od 5,5 % ročne.

Rýchlo a na všetko od 300 €

Väčšina spotrebných úverov sa nehodí napríklad na nečakané finančné situácie, pretože majú príliš vysoký limit. Dobrá pôžička ale nie, banka vám ju vie požičať už od 300 €. Vďaka tomu si môžete požičať aj menšiu sumu a nemusíte sa spoliehať len na malé pôžičky od nebankoviek, ktoré sú samozrejme oveľa drahšie ako úver z Poštovej banky.

Horná hranica úveru je až do 30.000 €. Vďaka tomu, že peniaze nie sú účelovo viazané, nemusíte sa trápiť s tým, ako banke vydokladujete ich použitie. Tento spotrebný úver môžete použiť na čokoľvek a vybavíte ho aj online.

Stačiť vám bude aj občiansky preukaz

Nebavia vás už pôžičky, pri ktorých musíte predkladať milión dokladov a potvrdení? Tak potom práve pre vás je určený spotrebný úver od Poštovej banky. Väčšina žiadateľov ho totiž vybaví jednoducho len na svoj vlastný OP.

Ak ste totiž zamestnaný u zamestnávateľa v Slovenskej republike a budete čerpať pôžičku na účet v Poštovej banke, vystačíte si jednoducho len s občianskym preukazom. Dobrá pôžička sa dá bez dokladovania príjmu a zbytočných formalít ale vybaviť len pre ľudí pracujúcich na trvalý pracovný pomer, čiže nie pre dôchodcov alebo podnikateľov.

Splatnosť od 1 roka do 8 rokov

Pôžička je klasickým spotrebným bankovým úverom, čomu zodpovedá aj možná lehota splatnosti. Tá sa pohybuje od 1 do 8 rokov. Ak si chcete požičať viac a zároveň mať výšku mesačnej splátky na prijateľnej úrovni, dlhšia splatnosť je pre vás ako stvorená.

Pôžička sa spláca vo forme mesačných splátok raz za mesiac, čiže ide o bežný splátkový úver. Ak si zvolíte formu splácania inkasom priamo z účtu v banke, môžete v prípade riadneho splácania a aktívneho využívania účtu získať zľavu až 1 % z úrokovej sadzby. Výhodnejší úver by ste teda hľadali naozaj len veľmi ťažko.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Žiadne poplatky ani ručenie

Aby ste získali Dobrú pôžičku, nepotrebujete zháňať žiadneho ručiteľa alebo spoludlžníka. Úver je bez akéhokoľvek ručenia, čiže aj bez založenia nehnuteľnosti. Vďaka výhodným podmienkam sa hodí napríklad aj na splatenie dlhov alebo starých pôžičiek.

Veľkou prednosťou je, že banka zaň neúčtuje poplatky. To znamená, že neplatíte žiaden poplatok za vybavenie či schválenie úveru, ale napríklad ani poplatok za predčasné splatenie. Vďaka tomu je výpočet výhodnosti veľmi jednoduchý a stačí sa orientovať podľa úroku.

Stabilita aj flexibilita

Spotrebný úver garantuje jednoduché a stabilné podmienky. Počas celej splatnosti pôžičky máte istotu nemennosti výšky úrokovej sadzby ako aj výšky splátky. K úveru je možné dojednať aj poistenie schopnosti splácania.

To môže byť v základnom alebo rozšírenom súbore a kryje všetky najdôležitejšie riziká a nepredvídateľné životné situácie. Ak je to ale nutné, môže byť Dobrá pôžička aj veľmi flexibilná. Bez poplatku si totiž môžete v prípade potreby požiadať o odklad splátok a to až na obdobie 6 mesiacov.

Podmienky získania

 • trvalý pobyt na území SR
 • vek od 18 rokov do 69 rokov
 • občiansky preukaz
 • akceptovateľný trvalý príjem (nie vždy je potrebné ho dokladovať, ale pôžička nie je určená pre nezamestnaných)
 • ak ide o dokladovanie príjmu, treba splniť tieto podmienky:
  • pre zamestnancov– byť zamestnaný v pracovnom pomere v SR alebo v okolitom zahraničí najmenej 3 mesiace
  • pre živnostníkov– podnikať aspoň 2 roky
  • pre dôchodcov – poberať starobný, výsluhový, invalidný, vdovský alebo vdovecký dôchodok
  • iné zdroje príjmu – mať rodičovský príspevok, úrazovú rentu či materskú dávku (pôžička je možná aj pre ženy na materskej dovolenke)
4.9/5 - (11 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *