Prísnejšie podmienky pre kartu zadarmo od mBank

818

Mnohé banky v týchto mesiacoch čelia zmenám v sadzbách poplatkov. Rovnako na tom je aj populárna internetová mBank, ktorá svoje zmeny aplikuje od 1. septembra. Najväčšia novinka pre klientov banky je navýšenie stropu pre platby kartou, v prípade, ak sa chce klient vyhnúť mesačnému poplatku.

Zatiaľ čo do teraz stačilo cez kartu zaplatiť minimálne 20€ mesačne, od 1. septembra bude tento limit navýšení na 70€. Ak sa zákazníkovi nepodari zaplatiť uvedenú sumu tak banka si zaúčtuje poplatok 1,30€. Pre nových klientov mBank začne platiť aj nove pravidlo, kde si budu musieť záväzne určiť, či chcú kartu vydať, alebo nie. V prípade ak si ju nechajú vydať, ale neaktivujú banka si po 3 mesiacoch od vydania bude účtovať poplatok. V prípade zablokovania karty sa tak nestane.

Horšie podmienky pre svojich klientov banka odôvodňuje reguláciou medzibankového poplatku. „Za každých kartou minutých 20 eur sme získali približne 24 centov, po zmenách v sadzobníku budeme mať z novo minutých 70 eur zárobok 14 centov,“

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Do platnosti taktiež vstúpi aj iný model pri výberoch hotovosti z bankomatov. Od septembra si klienti banky môžu vyberať neobmedzene po celom svete sumu vyššiu ako 70€ zadarmo. V prípade nižšej čiastky bude poplatok 1€. Momentálne sú to len 4 výbery zadarmo za podmienky, že klient mesačne uhradí kartou minimálne 200€.

Ďalšie nemalé zdraženie nastane pri zmene PIN kódu, namiesto 1 € bude poplatok po novom 3,50 €. Taktiež drahší poplatok za zistenie stavu účtu z pôvodných 0,30€ na 0,50€.

mBank taktiež zrušila u SMS notifikácii baličky a po novom ponúkne iba jeden s 30 SMS za 1,50€, každá ďalšia vyjde na 0,10€, z pôvodných 20 notifikácii za 1,19€.

Zmena ohľadom kreditných kariet, ak si po novom nenastavíte príkaz na splatenie pred určeným dátumom splatnosti, ale využijete automatizovanú funkciu, poplatok bude 1€.

5/5 - (2 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *