Úroky na hypotékach prekvapivo klesajú. Pozrite si, kde nájdete najlepšie úvery na bývanie!

2276

Takto pred dvoma mesiacmi to nevyzeralo príliš ružovo. SLSP, UniCredit aj Sberbank upravili svoje úroky na hypotéke smerom nahor. Našťastie, trend je znova opačný!

So začiatkom novej hypotekárnej sezóny zamierili úroky na hypotékach znova nadol a to platí najmä pre kratšie fixácie na 1 a 3 roky. Niektoré banky, napríklad Slovenská sporiteľňa, dokonca znížili svoj úrok na historické minimum. Čiastkové zmeny zo začiatku roka sú tak dávno zabudnuté a v prípade, že si chcete požičať úver na bývanie, je teraz tá najlepšia doba!

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

UniCredit najlacnejšia

UniCredit Bank minulý rok jednoznačne kraľovala hypotékam z hľadiska úrokovej sadzby. Aj začiatkom tohtoročnej sezóny ponúka banka úrok od 1,19 % p.a. pri 3 ročnom fixe, ale napríklad aj veľmi zaujímavý 1,39 % pri zafixovaní úroku na 5 rokov. Kto by chcel naopak čo najdlhšiu garanciu úroku, pre toho je určená fixácia na 10 rokov s úročením 1,89 % ročne.

Pokiaľ už hypotéku máte a chceli by ste ju refinancovať, vie vám banka vyjsť aj v tomto prípade naozaj v ústrety. Akceptácia pôvodného znaleckého posudku je samozrejmosťou, rovnako ako aj pôvodného dokladovania príjmu – čiže sa zaobídete bez zbytočnej opakovanej administratívy. Kúpiť nehnuteľnosť, stavať či refinancovať pôvodný úver sa skrátka v UniCredit teraz naozaj vyplatí.

V tesnom závese je OTP a Prima banka

Hneď za „kráľom“ z pohľadu úrokov sú však dve ďalšie banky a to OTP a Prima banka. OTP banka ponúka úrok začínajúci pri hodnote 1,20 % p.a. pri 3 ročnej fixácii a k tomu aj 100 % zľavu z poplatku za spracovanie. Čerpanie peňazí je možné bezúčelovo až do 40 % z výšky úveru a banka peniaze vyplatí ihneď po podaní návrhu na vklad do katastra nehnuteľností.

Prima banka má garantovaný úrok 1,20 % p.a. pre každého klienta a to s fixáciou na 4 roky. Pokiaľ budete mať v banke osobný účet, neplatíte poplatok za poskytnutie úveru. Banka však vytiahla do boja okrem úroku ešte jeden ťažký kaliber a to predĺženie lehoty splácania hypotéky až na 40 rokov! Kto si chce teda požičať viac a mať stále nízku mesačnú splátku, pre toho bude Prima banka určite vážny kandidát na partnerstvo.

V SLSP aj vo VÚB za 1,39 % ročne

Ak sa rozhodnete pre lídrov na našom bankovom trhu, môžete počítať s úrokom od 1,39 %. To platí v prípade tak Slovenskej sporiteľne, ako aj v prípade Všeobecnej úverovej banky. Obidve ponuky platia pri 3 ročnom zafixovaní úroku, čiže ide o kratšiu dobu, ale zároveň aj o veľmi zaujímavú ponuku. Banky majú spoločné to, že obidve ponúkajú vybavenie hypotéky aj bez úvodného poplatku.

Podobná situácia je aj v prípade znaleckého posudku – aj VÚB a aj SLSP ponúkajú jeho preplatenie, čiže aj v tomto prípade ušetríte. Zaujímavou je tiež ponuka Slovenskej sporiteľni za preplatenie vkladu do katastra a dokonca pri splnení podmienok aj preplatenie prvého roku poistenia nehnuteľnosti. VÚB zas garantuje zníženie úroku vtedy, ak poklesne jej ponúkaná sadzba pre ďalších klientov do konca roka.

Zvážte aj TB a Sberbank

Tatra banka má tiež aktuálne zaujímavé podmienky. Pri 1, 2 a 3 ročnej fixácii úroku začína sadzba pri 1,45 % ročne a to bez dodatočných podmienok – takže jasne a transparentne. Hypotéku vybavíte v banke aj bez poplatku za spracovanie a navyše časť z nej môžete použiť bezúčelovo na čokoľvek. Chcete cez banku refinancovať? Potom si vystačíte aj s pôvodným znaleckým posudkom, pokiaľ nemá viac ako 5 rokov.

Sberbank ponúka na hypotéku úrok 1,49 % ročne pri fixovaní na 3 roky, pričom požičať sa dá bezproblémovo až do 80 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Hypotéka je bez poplatku za poskytnutie úveru a bez dokladovania použitia celej výšky úveru, takže časť peňazí môžete použiť aj voľne a na čokoľvek iné a to až do výšky 40 % z celej výšky úveru.

Vyberte si u nás to najlepšie v ponuke!

Chcete využiť niektorú z týchto ponúk alebo si chcete nájsť vlastnú hypotéku na mieru podľa vašej individuálnej situácie? Žiaden problém – nemusíte už strácať čas obehávaním bánk, pretože na toto všetko vám stačí naša online hypokalkulačka! Vyplnenie formulára je nezáväzné, ponuku získate zadarmo a na výber dostanete len tie najlepšie hypotéky na trhu.

4.8/5 - (10 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *