Čo je pre banku pravidelný a stabilný príjem

1421

Bežným postupom každého bankového i nebankového subjektu pri schvaľovaní úveru je overovanie príjmu žiadateľa. Ak žiadateľ nemá žiaden príjem, dostať pôžičku nie je ľahké. Jedna z najhlavnejších podmienok poskytnutia úveru je stabilný a pravidelný peňažný príjem, no dôležité je aj to, o aký typ príjmu ide.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Pri akom type príjmu nedostanete úver od banky?

V prípade, že nepracujete a poberáte iba dávky od štátu, pôžička vám nebude schválená. Je to síce istý typ príjmu, ale bankám nevyhovuje. Hovoríme o mamičkách na materskej dovolenke, poberateľoch rodičovského príspevku či inej dávky od štátu. O úver môžete požiadať nebankové spoločnosti, ktoré majú často menej prísne požiadavky, no i v tomto prípade sú možnosti pre získanie úveru úzke. Pôžičky pre nezamestnaných podrobnejšie popisujeme TU.

V prípade, že poberáte dôchodok, rozhoduje váš vek, typ dôchodku a jeho výška. Možnosť dostať úver je v dnešnej dobe čoraz viac dostupná aj ľuďom v dôchodkovom veku. Najväčšiu pravdepodobnosť získať  pôžičku máte pri výsluhovom dôchodku. Starobný a invalidný dôchodok už môže znamenať problém. Rozhoduje tu totiž jeho výška a váš vek. Vo väčšine prípadov vám banky poskytnú úver do veku 65 rokov, nebankové subjekty aj do vyššieho veku. Sirotský či vdovský dôchodok môže byť pre banky problém, no menšie pôžičky môžete získať prostredníctvom nebankových spoločností.

V prípade, že pracujete na dohodu, s úverom od banky nerátajte. Banky tento typ príjmu nepovažujú za stabilný a pravidelný a riziko neschopnosti splácať úver je v tomto prípade vysoké. Týka sa to nielen študentov pracujúcich na dohodu, ale aj dospelých. V niektorých nebankových spoločnostiach však môžete dostať pôžičku, avšak iba krátkodobú. Požiadať o ňu môžete TU.

Pri akom type príjmu vám banky úver schvália?

Práca na trvalý pracovný pomer – tento typ príjmu je v poskytovaní pôžičiek na prvom mieste. Výška úveru závisí od výšky vašich príjmov. Získať úver pre zamestnaného človeka nie je žiaden problém, avšak iba v prípade, že ste zamestnaný na dobu neurčitú a nie ste v skúšobnej lehote, v tom prípade si na pôžičku budete musieť ešte počkať. Ak máte pracovný pomer na dobu určitú, máte istú šancu. Závisí to od dĺžky doby, ktorú máte v zmluve, počte odpracovaných dní a počte zvyšných dní. Všetko závisí na spoločnosti, od ktorej budete požadovať úver.

Príjmy z podnikania – živnostníci a podnikatelia úver zväčša dostanú, avšak musia spĺňať isté podmienky. Je potrebné zdokladovať svoj príjem za minulý rok a nemať nedoplatky na daniach. Ak je konateľ spoločnosti zamestnaný, posudzovať sa bude jeho príjem zo zamestnania. Ak nie je konateľ zamestnaný, príjem doloží z obratu firmy.

Iný typ príjmu – pri pasívnom príjme, napríklad príjem z prenájmu nehnuteľnosti, by v závislosti od jeho výšky nemal byť problém. Každá banková a nebanková spoločnosť bude posudzovať stabilitu príjmu individuálne.

Zhrnutie o akú pôžičku máte žiadať podľa príjmu

Ak ste zamestnaný na dobu neurčitú problém mať nebudete. Stačí si porovnať ponuky bankových pôžičiek a vybrať si tú, ktorá je pre Váš prípad najvýhodnejšia.

Ak ste nezamestnaný alebo poberáte rôzne dávky od štátu zamerajte sa na nebankové pôžičky. Pre banky nebudete zaujímavým klientom. Ak potrebujete požičať iba krátkodobo a nižšiu sumu skúste pôžičkomat.

Ak potrebujete vyššiu sumu, ktorú budete môcť splácať dlhšiu dobu využite kalkulačku a získajte najvýhodnejšiu ponuku.

4.9/5 - (14 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *