Návod: Ako požiadať o pôžičku/úver od Poštovej banky

957

Páčia sa vám podmienky Poštovej banky a chceli by ste vedieť, ako si vybaviť Dobrú pôžičku alebo Lepšiu splátku? O oba tieto spotrebné úvery môžete požiadať aj online.

Poštová banka nepochybne dokáže ponúknuť spotrebiteľovi zaujímavé podmienky. Ak ste sa rozhodli, že si požičiate nejaký z jej spotrebných úverov, môžete tak spraviť priamo z pohodlia domova. Ešte nikdy nebolo rýchlejšie a jednoduchšie vybaviť si pôžičku z Poštovej banky online a tu je návod, ako na to.

1. Zistite, či spĺňate podmienky pôžičky a zvoľte si pôžičku

Aby ste mohli získať úver od Poštovej banky, musíte mať vek od 18 do 69 rokov a trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Okrem toho vyžaduje banka aj trvalý a stabilný zdroj príjmu. Spĺňate tieto podmienky? V takom prípade ste na najlepšej ceste získať bezúčelovú pôžičku alebo refinančný úver.

2. Nastavte si jej výšku

Po výbere typu pôžičky si musíte v ďalšom kroku nastaviť jej výšku. Banka ponúka možnosť požičať si už od 300 €, horná hranica je 30.000 €. Pri výbere sumy pamätajte nielen na to, aká je vaša osobná predstava o výške úveru, ale aj na vaše finančné možnosti. Okrem úverového limitu totiž výška pôžičky závisí aj od vášho príjmu.

3. Vyberte si lehotu splatnosti

Po nastavení výšky je potrebné vybrať si aj dobu splácania. Splatnosť môže byť od 1 do 8 rokov a jej výber je plne na vás. Aj tu ale platí, že by ste mali dvakrát merať a raz strihať. Prispôsobte si teda splatnosť plne vašim finančným možnostiam, aby ste zvládli pôžičku splácať aj v budúcnosti.

4. Vyplňte osobné údaje v žiadosti a odošlite ju

V treťom kroku je treba vyplniť osobné údaje v žiadosti. To znamená vyplniť svoje meno, priezvisko, rodné číslo, rodinný stav, adresu, pracovné zaradenie, telefón a mail. Po vyplnení stačí už len vyjadriť súhlas so spracovaním osobných údajov a online žiadosť odoslať na posúdenie.

5. Podpíšte úverovú zmluvu a užívajte si financie

Posúdenie žiadosti je obvykle do 24 hodín a banka vás bude informovať o výsledku schvaľovacieho procesu. Ak vám úver schváli, stačí už len banke doručiť všetky potrebné doklady a dokumenty vrátane podpísanej zmluvy o úvere. Po skompletizovaní celej žiadosti a schválení čerpania úveru banka odošle peniaze priamo na váš účet.

Nezabudnite:

  • pôžička z Poštovej banky je bez akéhokoľvek poplatku za poskytnutie úveru
  • v prípade, že pracujete na trvalý pracovný pomer na Slovensku, netreba doložiť príjem
  • ak budete aktívne využívať osobný účet v banke, môžete získať ešte lepší úrok
  • pôžička je bez ručiteľa a samozrejme aj bez založenia nehnuteľnosti
4.7/5 - (9 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *