Poistenie úveru od VÚB

1152

Ak premýšľate o pôžičke na čokoľvek z VÚB, mali by ste myslieť aj na poistenie úveru. Za pár € mesačne totiž máte istotu, že vás ani nečakaný výpadok príjmu neprekvapí.

Naša druhá najväčšia banka na trhu ponúka k veľmi populárnemu spotrebnému úveru aj poistenie schopnosti splácania úveru. Účelom tohto poistenia je ochrana vás aj vašich blízkych pre prípady, kedy by ste nemohli riadne splácať úver podľa dohodnutého splátkového kalendára. Poistná ochrana platí počas celej doby splatnosti pôžičky.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Základný či rozšírený balík?

Všeobecná úverová banka ponúka tri možnosti. Prvou je zobrať si úver bez poistenia, čo ale neodporúčame. Druhou je základný balík poistenia, ktorý zahŕňa riziko smrti, riziko trvalej invalidity a riziko práceneschopnosti.

Tretia možnosť je komplexná a je ňou rozšírený balík poistenia úveru. V tomto prípade poistenie kryje nielen prípady úmrtia, trvalej invalidity či práceneschopnosti, ale pamätá aj na stratu zamestnania. Podľa typu udalosti poisťovňa potom vie uhradiť za dlžníka 12 splátok, 24 splátok alebo aj celý zostatok na spotrebnom úvere.

Koľko za poistenie zaplatíte

Všeobecná úverová banka poistenie schopnosti splácania úveru spoplatňuje podľa toho, ktorý z vyššie uvedených dvoch balíkov poistenia si vyberiete. Základný balík vás bude stáť 0,0810 z% z výšky úveru, rozšírený balík 0,1480%zo sumy poskytnutého úveru.

Znamená to, že čím vyššia bude mesačná splátka, tým viac za poistenie zaplatíte. Celkové plnenie z poistenia môže byť podľa poistnej zmluvy až 200.000 €, čo znamená, že máte garantované, že spotrebný úver za vás poisťovňa vie zaplatiť celý. Samozrejme, len v tých prípadoch, kedy na to máte nárok.

Toto by ste o poistení mali ešte vedieť:

  • uzavretie poistenia je jednoduché a rieši sa naraz s uzavretím zmluvy o úvere
  • na uzatvorenie poistnej zmluvy stačí vek do 65 rokov, netreba žiadna prehliadka
  • krytie práceneschopnosti sa vzťahuje na PN v lehote nad 30 dní
  • krytie trvalej invalidity sa vzťahuje na prípady uznania invalidity v rozsahu nad 70 %
  • pri strate zamestnania musí byť nezamestnanosť poisteného aspoň 60 dní nepretržite
  • pri úmrtí poisťovňa uhradí celý zvyšok úveru vrátane úrokov
4.4/5 - (10 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *