Porovnanie pôžičiek pre dôchodcov

1486

Ak ste dôchodca vo veku nad 65 rokov a potrebujete si požičať, máte pomerne široké možnosti. Požičať si môžete z banky aj nebankovky a to vo forme spotrebných úverov.

Kým v minulosti boli úvery pre dôchodcov záležitosťou niekoľkých nebankoviek zameraných na pomerne drahé pôžičky s ručením nehnuteľnosťou, dnes je situácia pre seniorov oveľa prijateľnejšia. Je to aj vďaka zvyšovaniu priemerného veku dožitia, vďaka čomu sú pôžičky dostupné pre dôchodcov aj vo vyššom veku, napríklad až do 80 rokov.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Banky požičiavajú najčastejšie do 75 rokov

Ľudia poberajúci dôchodok môžu uspieť vo viacerých bankách. Poštová banka napríklad poskytuje pôžičky až do veku 69 rokov, Všeobecná úverová banka ide ešte ďalej a požičia aj žiadateľom vo veku do 73 rokov. Dôchodcovia si môžu požičať v oboch zmienených bankách za týchto podmienok bezúčelový spotrebný úver.

Dôležitou zásadou je, aby mal každý žiadateľ dostatočný príjem a nemal problém s bonitou, teda ani s finančnou minulosťou. Banky akceptujú ako príjem aj starobný dôchodok, v menšej miere aj invalidný dôchodok, pokiaľ je v dostatočnej výške.

Čo sa týka výsluhových dôchodcov, tu nebýva problém takmer vôbec. Dôchodcovi môže jeho bonitu vylepšiť aj privyrábanie si napríklad na čiastočný pracovný úväzok, nakoľko banka akceptuje aj takýto príjem v rámci posudzovania úveru.

V nebankových spoločnostiach sú pôžičky aj pre ľudí nad 70 rokov

Viaceré nebankové spoločnosti poskytujú tiež úvery pre dôchodcov a to aj online cez internet. Napríklad krátkodobé mini pôžičky je možné získať veľmi jednoducho a rýchlo, peniaze môžete mať na účte dokonca aj do hodiny od schválenia úveru.

Požičať sa dajú aj väčšie nebankové spotrebiteľské úvery. Napríklad známa spoločnosť Home Credit nelimituje vek žiadateľa, Profi Credit požičia aj ľuďom poberajúcim vdovský alebo sirotský dôchodok. Dôchodcovia majú možnosť získať všetky bežné nebankové úvery za rovnakých podmienok, ako ľudia pracujúci na trvalý pracovný pomer.

ŽIADNÉ ÚVERY BEZ REGISTRA!
V minulosti sa dali získať úvery napríklad bez registra. Ak teda mal dôchodca z minulosti problémy s finančnou disciplínou a nesplácaním svojich predošlých pohľadávok, stále si mohol požičať. Dnes tomu tak nie je a takéto úvery nezískate.

Kde si vybavíte pôžičky online? Porovnanie možností

Ak ste dôchodca a chcete si požičať, vaša úspešnosť závisí najmä od vašej bonity a v menšej miere aj od vášho veku. V prípade dostatočnej výšky dôchodku máte dvere otvorené tak v prípade bankových spotrebných úverov, ako aj malých pôžičiek nebankového typu. Tu je prehľad aktuálnych ponúk a podmienok niektorých úverov dostupných pre dôchodcov:

Pôžičkomat

Príkladom veľmi jednoducho dostupnej pôžičky pre dôchodcov je krátkodobý úver cez Pôžičkomat. Peniaze z pôžičky je možné použiť na čokoľvek, pričom ako príjem akceptuje spoločnosť aj starobný alebo invalidný dôchodok. Požičať si môžete bez ručenia aj ručiteľa.

Tu sú podmienky pôžičky:

 • výška úveru od 50 do 500 €
 • splatnosť od 7 do 31 dní
 • žiadateľ nesmie byť v omeškaní so splácaním iných finančných záväzkov

Profi Credit

Väčší spotrebiteľský nebankový úver je možné získať cez spoločnosť Profi Credit. V tomto prípade si môžu požičať dôchodcovia poberajúci nielen starobný dôchodok, ale aj invalidný dôchodok, vdovský dôchodok a aj sirotský dôchodok. Všetky tieto sa totiž rátajú ako príjem.

Tento úver získate:

 • v sume od 300 do 3.000 €
 • so splatnosťou na 12 až 48 mesiacov
 • bezúčelovo a samozrejme aj bez ručiteľa alebo ručenia

Home Credit

Pre dôchodcov je možné získať úver aj z ďalšej nebankovky a to od známej spoločnosti Home Credit. Tá má v ponuke bezúčelovú Hotovostnú pôžičku, na ktorej získanie je treba doložiť výmer dôchodku. Vybavenie pôžičky je možné cez internet a s minimom dokladov.

Úver od Home Creditu má tieto podmienky:

 • výška 200 € až 5.000 €
 • splatnosť na 1 až 7 rokov podľa výšky úveru
 • žiadne poplatky za vybavenie alebo predčasné vyplatenie pôžičky

Cetelem

Z minulosti známa nebanková spoločnosť Cetelem je už finančnou inštitúciou s bankovou licenciou a jej ponuka úverov je rovnako široká, ako aj predtým. Pre starobných, invalidných a výsluhových dôchodcov do veku 75 rokov je možné získať bezúčelový aj účelový úver.

Od Cetelemu je možné získať:

 • pôžičku na čokoľvek od 500 až do 25.000 € alebo pôžičku na bývanie až do 50.000 €
 • splatnosť úveru od 6 do 96 mesiacov podľa typu úveru
 • vybavenie bez ručiteľa, ručenia a poplatkov za poskytnutie pôžičky

Poštová banka

Poštová banka má vo svojej ponuke pre dôchodcov vo veku do 69 rokov tak bezúčelovú Dobrú pôžičku, ako aj refinančný úver zvaný Lepšia splátka. Oba úvery je možné získať pre poberateľov starobného, výsluhového aj iného typu dôchodku, pričom dôležitá je jeho výška.

Tieto pôžičky:

 • môžete mať vo výške od 300 do 30.000 € v závislosti od bonity
 • so splatnosťou na 1 až 8 rokov
 • aj s možnosťou odkladu splátok v prípade potreby až na 6 mesiacov

Všeobecná úverová banka

Spotrebný úver na čokoľvek môže dôchodca získať aj z druhej najväčšej banky u nás, z VÚB banky. Táto pôžička je dostupná buď ako bezúčelový úver alebo ako refinančný úver a je možné ju získať pre žiadateľov až do veku 73 rokov. Výška úveru závisí od bonity dôchodcu.

Spotrebný úver z VÚB sa dá požičať:

 • vo výške od 500 € až do 25.000 €
 • so splatnosťou na 13 až 96 mesiacov
 • s úrokovou sadzbou začínajúcou od 6,9 %a.

Pozor na ručenie nehnuteľnosťou

V minulosti poskytovali aj pre dôchodcov viaceré nebankové spoločnosti pôžičky so založením nehnuteľnosti. Dnes už takáto forma nie je možná a aktuálne ju neponúka žiadna známa a overená nebankovka. Nedajte sa však nachytať ani na rôzne súkromné pôžičky, nakoľko tieto sú úplne neregulované a mohli by ste ľahko prísť o strechu nad hlavou!

4.7/5 - (3 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *