Rýchle pôžičky: aké sú dnes možnosti?

1621

Máte nečakané výdavky, pokazilo sa vám auto, potrebujete kúpiť novú práčku alebo vám chýba hotovosť do výplaty? Rýchle úvery poskytujú najmä nebankové spoločnosti.

Pokiaľ vám až tak nezáleží na výhodnosti pôžičky, ale vašim prvoradým cieľom je rýchle vybavenie úveru, musíte sa zamerať najmä na nebankové pôžičky. V minulosti boli najrýchlejšie SMS pôžičky, avšak dnes už tento spôsob väčšina nebankových spoločností nevyužíva. Cez internet sa však dá vybaviť každá rýchla pôžička a to na čokoľvek.

Na čo sa rýchle úvery hodia a kde ich získať?

Pod pojmom rýchla pôžička si môže každý predstaviť niečo iné, ale v zásade ide o úvery, ktoré je možné vybaviť do druhého dňa, prípadne ešte aj v ten istý deň. Najčastejšie tak môžete mať peniaze aj do 24 hodín, no veľmi to závisí aj od typu pôžičky.

V súčasnej dobe najrýchlejšie úvery poskytujú nebankové subjekty. V minulosti to boli napríklad spoločnosti ako SMS Credits, Ferratum, Credit One, Pohotovosť či Provident. Dnes majú najrýchlejšie pôžičky napríklad Pôžičkomat alebo Fair Credit, prípadne ak viete počkať o niečo dlhšie, môžete mať aj spotrebiteľské úvery Profi Credit alebo Home Credit.

Ľudia, ktorí zháňajú rýchle pôžičky, ich najčastejšie potrebujú na súrne a nečakané výdavky. Ide napríklad o  nedoplatky za energie, opravu spotrebičov v domácnosti, prípadne potrebujú peniaze aj na bežný život, no ešte majú do výplaty príliš ďaleko.

OD SÚKROMNEJ OSOBY? VEĽKÉ RIZIKO
Jedným z možných zdrojov, kde by sa dalo požičať naozaj rýchlo, sú aj súkromní investori. Tých možno nájsť v riadkovej inzercii na internete alebo v tlači. Tu je však veľké riziko podvodu, takže túto cestu neodporúčame.

Bez dokladovania príjmu alebo bez registra? Bude to problém

Kto si chce vybaviť pôžičku čo najrýchlejšie, ten by mal stráviť čo najmenej času s jej vybavovaním. Viacero žiadateľov preto hľadá pôžičky, kde nie je potrebné doložiť výšku príjmu a tiež ani to, ako sa peniaze z úveru použijú.

Kým bezúčelové použitie je dnes už samozrejmosťou, bez predkladania príjmu sa dajú získať rýchle pôžičky od nebankoviek len ak ide o malé alebo mini úvery s krátkodobou splatnosťou. V ostatných prípadoch je totiž potrebné doložiť svoju bonitu a poskytovateľ ju musí riadne overiť.

Hoci sú aj poskytovatelia, ktorí nevyžadujú pri vybavovaní predkladanie potvrdenia o príjme, neznamená to, že schvália úver pre každého. Ľudia bez trvalého príjmu a práce už majú dvere k pôžičkám od licencovaných nebankoviek zatvorené.

Podobne to platí aj pri overovaní úverovej histórie. Rýchle pôžičky bez registra boli v minulosti veľmi populárne, ale dnes je zisťovanie platobnej neschopnosti súčasťou povinného overovania bonity. Aj v tomto prípade sa teda úveru bez nahliadania do registra v prípade licencovaných nebankových spoločností už nedočkáte.

Prehľad úverov s rýchlym vybavením

Ak si chcete požičať rýchlo a bez zbytočného zdržovania, máte na výber prakticky len nebankové úvery. Väčšina z nich sa dá vybaviť online, hoci v niektorých prípadoch je potrebný aj kontakt cez telefón alebo návšteva obchodného zástupcu. Tu je príklad aktuálnych rýchlych pôžičiek s najzaujímavejšímipodmienkami:

Pôžičkomat

Vybaviť si rýchlu mini pôžičku do 20 minút a mať ju vyplatenú na účte takmer ihneď po schválení? Presne toto ponúka Pôžičkomat. Ide o typického predstaviteľa krátkodobých pôžičiek, ktoré sa hodia pred výplatou a sú bez potvrdenia príjmu.

Tu sú podmienky pôžičky:

 • výška od 50 do 500 €
 • splatnosť od 7 do 31 dní
 • vybavenie online a nonstop aj cez víkend
 • možnosť získania aj pre študentov, dôchodcov a mamičky na materskej dovolenke

Fair Credit

Rýchle pôžičky s vybavením aj do 24 hodín ponúka tiež nebanková spoločnosť Fair Credit. Tu je možné získať pôžičku nielen prevodom na účet, ale aj poštovou poukážkou, ktorú si môžete nechať preplatiť na pošte a tak získate peniaze takpovediac „na ruku“.

Úver sa dá získať:

 • vo výške od 200 až do 900 €
 • s týždennými splátkami a s maximálnou splatnosťou 50 týždňov
 • s jednoduchým požiadaním cez internet priamo z domu
 • na čokoľvek bez dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov

Profi Credit

Pokiaľ si potrebujete požičať viac, môžete skúsiť aj spotrebiteľský úver od nebankovej spoločnosti Profi Credit. Ten môžu získať tak zamestnanci, ako aj živnostníci, ale napríklad aj dôchodcovia a to nielen so starobným, ale aj s invalidným dôchodkom.

V prípade tejto pôžičky:

 • sa dá požičať od 300 € do 3.000 €
 • na splatnosť od 12 do 48 mesiacov
 • je vyplatenie peňazí do 24 hodín od schválenia úveru
 • je možné použiť peniaze na čokoľvek a získate ich bez ručenia či ručiteľa

Home Credit

Väčšie úvery s vyplatením peňazí do druhého dňa po podpise zmluvy ponúka pre záujemcov aj známa nebanková spoločnosť Home Credit. V tomto prípade ide tiež o bezúčelovú pôžičku, ktorú je možné navyše do mesiaca od schválenia zadarmo vrátiť.

Podmienky a parametre úveru sú nasledovné:

 • výška pôžičky je možná od 200 až do 5.000 €
 • splatnosť je na 1 až 7 rokov v závislosti od výšky pôžičky
 • vybavenie je bez poplatku, rovnako ako aj predčasné vyplatenie úveru
 • počas splácania je možné zvýšiť aj znížiť výšku splátky

Nezabudnite, že…

Rýchlosť vybavenia úveru súvisí aj s jeho výhodnosťou alebo nevýhodnosťou. Najväčší úrok majú spravidla pôžičky, ktoré sa vybavujú bez potvrdenia o príjme, ihneď a obvykle na menšiu sumu, napríklad do 100 € alebo do 350 €. Ak chcete získať lepšie podmienky a ste ochotný počkať aj dlhšie ako napríklad 24 hodín, skúste radšej bankové spotrebné úvery.

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *