Až 51% Slovákov spláca nejaký úver, poradíme ako byť obozretnejší

914

Štatistiky ukazujú, že finančné dlhy spláca polovica (51 %) Slovákov z čoho však 1/3 nemá zamestnanie a nachádza sa v menej priaznivej finančnej situácii.

Úver ma skoro rovnaký počet mužov a žien, 52 a 51 % obyvateľov SR, v strednom veku. Až 68 % ľudí vo veku  od 35 až 44 rokov. Najčastejšie si požičiavajú ľudia z miest s počtom obyvateľov od 10 000 do pol milióna (53 %), najmenej Slováci žijúci na dedine s počtom obyvateľov do tisíc (45 %).

Z údajov ďalej vyplýva, že zhruba každý desiaty Slovak si plánuje vziať pôžičku v tomto roku, z čoho 42 % s cieľom vlastného bývania, 25 % na vybavenie bytu alebo 24 % na kúpu auta.

Ak neberieme do úvahy hypotéky, tak priemerná zadlženosť Slovákov v rámci spotrebných úverov je relatívne nízka, priemerná dlžná čiastka u mužov je 1.180 EUR pričom ženy dlhujú necelých 900 EUR.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Obyvatelia Košického kraja dlhujú najviac, v priemere je to 3.800 EUR a najmenej zadlžení sú obyvatelia z Bratislavy s priemernou dlžnou sumou 3.400 EUR.

3 rady ako byť obozretnejší s pôžičkami

  • nikto nevie čo bude zajtra, ale môžeme sa predsa len poistiť a minimalizovať tak riziko spojene s nečakanými životnými udalosťami, ktoré nás môžu prekvapiť a dostať tak do nepriaznivej finančnej situácie so splácaním dlhov. Spracovali sme článok na poistenie shopnosti splácať úver alebo pôžičku.
  • RPMN, alebo ročná percentuálna miera nákladov je celkový ukazovateľ o koľko pôžičku preplatíte, preto na základe RPMN je veľmi jednoduché zistiť, ktorý úverový produkt je výhodnejší.

Vyplňte žiadosť o refinancovanie vašich dlhov:

4.8/5 - (21 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *