Spotrebný úver s najnižším úrokom? V OTP už za 3,5 % ročne

5472

Po tom, čo sa znížili úrokové sadzby na hypotekárnych úveroch až na historické dno, sa zdá, že niečo podobné môže zasiahnuť aj bankové spotrebné úvery.

Chystáte sa kúpiť si auto, spraviť menšiu rekonštrukciu domácnosti alebo skrátka potrebujete peniaze na iný účel? Ak rozmýšľate o spotrebnom úvere z banky, mali by ste spozornieť. OTP banka totiž prichádza so zaujímavou akciou na svoj bezúčelový spotrebný úver nazvaný otp EXPRES úver. Výsledkom je historicky najnižší úrok na spotrebný úver vôbec.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

3,5 % p.a. je bezkonkurenčná ponuka

Ak by ste sa rozhodli po úvere od OTP banky siahnuť, môžete získať úrok už 3,5 % ročne. Číslo, ktoré vyzerá ako z ponuky hypotekárneho úveru spred dvoch rokov, je naozaj neuveriteľné a ide o suverénne najlepší úrok, aký tu kedy bol. Samozrejme, získať ho nemusí každý, nakoľko je to minimálny úrok a rozhodovať bude aj bonita.

Výška spotrebného úveru od OTP banky môže byť 400 až 20.000 €, v závislosti od vašich finančných možností. Splatnosť si môžete zvoliť od 12 do 96 mesiacov, pričom počas celej doby splácania banka garantuje rovnaký úrok aj rovnako vysokú mesačnú splátku úveru.

Keďže ide o úver bezúčelový, nemusíte si lámať hlavu s dokladovaním toho, ako plánujete peniaze použiť. Pokiaľ sa rozhodnete v budúcnosti, že si chcete úver predčasne vyplatiť, banka vám to umožní kedykoľvek a bez poplatkov. Za vybavenie úveru si však banka vypýta poplatok vo výške 2 % z jeho výšky, minimálne však 33 €.

Podmienky, za ktorých získate výhodný úrok

Aby ste mohli pomýšľať na najvýhodnejší možný úrok 3,5 % ročne, musíte splniť tri podmienky. Prvou je mať dostatočnú bonitu, čo bude banka posudzovať na základe vašich príjmov, výdajov a úverovej minulosti. Tento aspekt neviete tak úplne ovplyvniť, no našťastie, sú tu ešte ďalšie dva.

Druhou podmienkou na ceste k získaniu najlepšieho úroku je dojednanie poistenia schopnosti splácania úveru. Poistenie si môžete dojednať buď so základným balíkom, ktorý stojí mesačne 3,95 % z výšky splátky, alebo s komplexným balíkom poistenia, ktorý stojí 5,17 %. Výber balíka je len a len na vás.

Treťou podmienkou je zriadenie účtu v banke a jeho aktívne využívanie. Pod týmto pojmom sa myslí realizovať raz mesačne aspoň jedno inkaso alebo trvalý príkaz, zaplatiť kartou k účtu aspoň 3 platby a mať na účet posielaný príjem aspoň vo výške 300 €. Ak splníte všetky tieto podmienky, ste na najlepšej ceste za výhodným akčným úrokom k úveru.

Ani iné banky sa nenechajú zahanbiť

Úver od OTP banky je síce absolútne najvýhodnejší z hľadiska úroku, ale nie všetci žiadatelia majú možnosť splniť všetky podmienky potrebné na získanie len 3,5 % úroku. Ak je to aj váš prípad, môžete skúsiť niektoré konkurenčné úvery, kde sa dostanete k zaujímavej úrokovej sadzbe rýchlejšie, hoci nepôjde už o tak výhodnú ponuku.

Napríklad Tatra banka má vo svojej ponuke Bezúčelový úver TB, ktorý začína s úrokom pri 5,9 % ročne. Jeho výhodou je, že sa dá požičať až do 30.000 €, čo je viac, ako v OTP. Doba splatnosti môže byť od 1 do 8 rokov, pričom vybavenie je možné aj bez spoludlžníka alebo ručiteľa. Za úver zaplatíte poplatok vo výške 2 % z poskytnutej sumy, najviac však do 300 €.

Ďalšou zaujímavou pôžičkou je Dobrá pôžička Poštovej banky. V tomto prípade začína úrok pri hodnote 7,50 % ročne. Požičať sa dá od 300 do 30.000 € na 1 až 8 rokov, pričom banka neúčtuje poplatok za poskytnutie úveru a ani za jeho prípadné predčasné splatenie. Ak ste zamestnancom na TPP, môžete si úver dokonca vybaviť len na občiansky preukazbez dokladovania príjmu.

Porovnajte a vybavte si úver cez internet!

Chceli by ste zistiť, ktoré ďalšie banky ponúkajú spotrebné úvery so zaujímavými podmienkami? Využite na to internet, konkrétne naše online porovnanie bankových pôžičiek. Nemusíte nikam chodiť, nikomu telefonovať, tráviť hodiny hľadaním informácií ku každému úveru zvlášť a podobne.

Čo je však najlepšie je, že u nás si môžete nielen úvery cez internet porovnať, ale si ich aj vybaviť online. Stačí si jednoducho vybrať tú pôžičku, ktorá vás najviac zaujala, vyplniť žiadosť a odoslať ju zo svojho počítača. Samozrejme, nič nie je záväzné a máte možnosť úverovú ponuku aj odmietnuť. Za vyskúšanie však rozhodne nič nedáte!

4.9/5 - (8 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *